Komentované prohlídky Domu Karla Hubáčka

Využijte jedinečné příležitosti prohlédnout si s odborným komentářem Dům Karla Hubáčka v Lidových sadech v Liberci.

Severočeské muzeum v rámci doprovodného programu k výstavě Karel Hubáček známý neznámý pořáda pásmo komentovaných prohlídek Domu Karla Hubáčka - unikátní montované stavby v libereckých Lidových sadech, kterou významný architekt nejen navrhl, ale většinu života v ní také bydlel.

Ve své době dům způsobil malou revoluci, neboť individuální bydlení bylo považováno za „buržoazní přežitek“. Zadání bylo jasné – měl být vytvořen levný, ale kvalitní dům za cenu bytu. Vypracováno bylo několik alternativ kombinujících různé hmotové, výškové a dispoziční řešení, včetně uplatnění dvojdomů. Projekt měl předvést levný, dostupný a kvalitní dům pro nejširší vrstvy obyvatel a dokázat, že ho lze vytvořit i s minimem prostředků. Zůstalo však jen u tohoto prototypu...

Adresa: Alšova 454/10, 460 15 Liberec XV-Starý Harcov, Česko

Vstupné 100 Kč, děti do 18 let mají vstup zdarma.

První z prohlídek se bude konat 18. 6. od 17:00 hodin.

Vstupenky lze zakoupit osobně na pokladně muzea (Masarykova 11, Liberec), či přes portál GoOut.

V případě nízkého zájmu o daný termín si vyhrazujeme právo prohlídku zrušit či přesunout na termín další.

Dům Karla Hubáčka si můžete prohlédnout též virtuálně na webu www.dumkh.cz