Přednáška "Habsburkové, hobby jejich doby"

středa 18. září 2024 od 18 hodin

Málokterý šlechtický rod je s dějinami Evropy spjat tak úzce jako Habsburkové - 600 let stáli v popředí říšského dění a téměř 400 let byli českými králi. Někteří se proslavili diplomatickým a vojenským uměním, církevní kariérou, jiní svými specifickými osobnostními rysy. Mezi Habsburky najdeme velké mecenáše a sběratele i talentované umělce, architekty, malíře, literáty, herce či hudebníky. Někteří prosluli svou vědeckou erudicí, jiní řemeslnou zručností, další sportovními výkony.

Přednáška věnovaná habsburským zálibám a koníčkům je zaměřena na prezentaci uměleckých a vědeckých úspěchů vybraných členů rodu, pozornost ale věnuje i netypickým „talentům“. Přednáší Jaroslava Šiftová. Akce se koná v rámci výstavy "Děti památkám, památky dětem. Rok s Habsburky.".

Vstupné dobrovolné