Vernisáž fotografické výstavy Olej esence

úterý 22. října 2024 od 18.30 hodin

Rádi bychom vás pozvali na vernisáž fotografické výstavy Olej esence v úterý 22. 10. 2024 v 18.30 v galerii FOG v MUZA | Severočeském muzeu, jejímž autorem je Marek Juras a kurátorkou Alena Čechová. Partnerem této události je Liberecká škola fotografická a výstavu budete moci navštívit od 23. 10. do 1. 12. 2024.

Olejotisk je jednou z technik ušlechtilého fotografického tisku. Mladý, zatím spíše raritně vystavovaný, autor, Marek Juras, tomuto tisku navíc dodává speciální esenci. Tou je žena. Žena, propojována s prvky surrealismu, v podání s avantgardními kompozicemi připomínajícími počátky 20. století. Esence, coby vzácná schopnost umožňující pochopení života. V autorových obrazech nepokrytě vtahuje do záhadných světů.