Hlavní obrázek
Home
Tečka
Tečka
Detail vzdělávacího programu
(pro)BUĎ DŘEVO
09.01.2024 – 28.06.2024
Popis programu
Tematický program zaměřený na dřevo | MŠ, ZŠ I a ZŠ II | 90 min
Jaké dřeviny používali naši předci při výrobě luxusního vybavení domácnosti? U koho bylo v módě to domácí a u koho z dovozu? A v jakém typu lesa byste tu kterou dřevinu hledali? Přijďte podrobněji prozkoumat rozdíly nejen mezi různými typy dřeva jako výrobní surovinou, ale také mezi dřevinami z pohledu jejich role v jedinečných ekosystémech. A vzpomenete si, co se o stromech vypráví v nejrůznějších příbězích?

Oblast: Dítě a svět
Výstup: Účastníci prozkoumají rozdíly dřev z nejběžnějších listnatých i jehličnatých stromů a poté je budou objevovat v expozicích muzea. Objasní si význam letokruhů a vyzkoušejí si, jak zní jednotlivé dřeviny. Na konci programu na děti čeká tvořivá dílna (dle ročního období).

1. stupeň ZŠ

Oblast: (Prv) Člověk a jeho svět – Místo, kde žijeme, Rozmanitost přírody
Výstup: Účastníci se seznámí s typy dřevin a motivy stromů v expozicích muzea. Pochopí význam letokruhů, které se samy spočítají, objeví různorodost barev různých typů dřevin a vyzkoušejí si, jak zní jednotlivé dřeviny. Dále děti pochopí, proč se sázejí stromy nejenom ve městech, ale i ve volné přírodě. Na konci programu na ěti čeká tvořivá dílna (dle ročního období)

2. stupeň ZŠ
Oblast: (Př) Přírodopis – neživá příroda
Výstup: Účastníci si připomenou propojení živé i neživé přírody. V expozicích muzea objeví dřeviny samotné, a to nejen v podobě nábytku, ale jako motivy při výzodbě předmětů i samotné výzdoby budovy. Účastníci se zamyslí nad využitím stromů. Prozkoumají různorodost stromů, letokruhů, plodů i šišek a tím si doplní své znalosti. Dále si účastníci uvědomí, proč se sázejí stromy nejenom ve městech, ale i ve volné přírodě. Na konci programu na ně čeká tvořivá dílna (dle ročního období).
Objednávkový formulář